Środowiskowy Dom Samopomocy powstał w wyniku przebudowy, modernizacji i częściowej rozbudowy dawnych pawilonów warsztatowych w centrum Chmielna. Dzięki gminnemu samorządowi i Wojewódzkiemu Zespołowi Pomocy Społecznej w Gdańsku 18.07.1997r. uroczyście otwarto placówkę. Dom obecnie jest przeznaczony dla 28 osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Początkowo uczęszczało 9 osób z terenu gminy Chmielno. Dowożeni byli oni autobusem szkolnym i przez terapeutkę. W trakcie funkcjonowania domu 10 osób zmarło, 5-usamodzielniło się, 3- z powodu pogorszenia się stanu zdrowia nie uczęszczają na zajęcia. W chwili obecnej uczęszcza 31 osób: 18- z terenu gminy Chmielno, 9- z terenu gminy Sierakowice i 3 osoby z terenu gminy Kartuzy. Dowożeni są oni własnym 20-osobowym autobusem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych zakupionym ze środków PFRON. Jesienią 2012r. dokonano rozbudowy naszego ośrodka polegającą na dobudowie dwóch łazienek z natryskami dla podopiecznych, szatni oraz toalety dla pracowników i 3 pracowni. po kolejnej rozbudowie pozyskano 2 pracownie oraz łazienkę i pokój wyciszeń.
Zdjęcia budynku przed rozbudową


Zdjęcia naszego domu po rozbudowie





